Szanowni Klienci, na czas pandemii dla waszego bezpieczeństwa polecamy korzystanie z paczkomatów- WYSYŁKA GRATIS do każdego przedpłaconego zamówienia powyżej 100 zł.

Torebka do samolotu - jakie musi mieć wymiary?

list In: Torebkowe trendy On: comment Comment: 0

Dla wielu kobiet torebka jest dodatkiem bardzo często wykorzystywanym i na dobrą sprawę tak naturalnym, że wręcz nie zauważają na co dzień jej obecności – torba na ramieniu jest z nimi, gdziekolwiek idą. Dlatego też takie zdziwienie wywołuje sytuacja, kiedy nagle w czasie dalekiej podróży okazuje się... że nie można jej wnieść na pokład samolotu.

Często nie bierzemy pod uwagę, że wiele linii lotniczych, zwłaszcza tych tańszych, traktuje damskie torebki jako część bagażu podręcznego, która musi się zmieścić do walizki! A nawet ci przewoźnicy, którzy dopuszczają zabranie tego dodatku na pokład osobno, zazwyczaj bardzo rygorystycznie określają jego dopuszczalne wymiary lub wagę, albo wręcz wliczają jego ciężar do bagażu podręcznego. Jeśli torebka nie mieści się w walizce, bądź jest cięższa albo większa, niż przewiduje to regulamin linii lotniczych, czeka Cię nieprzyjemna niespodzianka w postaci niemałej dopłaty. A zatem o czym należy pamiętać, przygotowując się do lotu? I jakie torebki do samolotu sprawdzają się najlepiej?

Wymiary torebki do samolotu

Trudno odpowiedzieć w sposób ogólny, jakie są najlepsze wymiary torebki do samolotu. Każde linie lotnicze udostępniają w internecie swój regulamin, z którym warto zapoznać się przed podróżą, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Polityka bagażowa poszczególnych pośredników znacznie się różni i dość często zmienia, dlatego zwróć uwagę, czy zapoznajesz się z aktualnymi informacjami.

Zawsze dobrze sprawdzić, czy podczas danego lotu nasza torebka zostanie potraktowana jako element bagażu podręcznego, czy będzie ważona i mierzona niezależnie. Zazwyczaj tanie linie lotnicze dopuszczają wniesienie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego, więc jeśli chcemy wziąć ze sobą również walizkę, trzeba będzie schować do niej torebkę. Bardziej zróżnicowane zasady obowiązują w przypadku lotów rejsowych. Często dopuszczalne wymiary oscylują wokół 30/40cm x 25/30cm x 20cm.

Warto tu podkreślić, że te zasady odnoszą się nie tylko do torebek damskich – ale również wszelkiego typu toreb na laptopy. Zwykle są one dość ciężkie i mają spore rozmiary, dlatego należy bardzo dokładnie zmierzyć i zważyć torbę z komputerem w środku jeszcze w domu, aby nie narazić się na nieprzyjemności. Jeśli okaże się, że nasz bagaż jest większy, niż przewiduje to regulamin, czeka nas spora dopłata, kupno biletu wyższej klasy lub – w najgorszym przypadku – nie zostaniemy po prostu wpuszczeni na pokład.

Jaki model torebki do samolotu będzie najbardziej praktyczny?

Najlepiej na wszelki wypadek zaopatrzyć się w miękką torbę bez usztywnienia, którą w razie czego łatwo będzie schować do walizki. Niewielkie rozmiary torebki zawsze będą bezpieczniejszą opcją, ale jeżeli lubisz większe modele lub wiesz, że po wylądowaniu duża torba będzie Ci niezbędna, postaw na torebkę-worek lub miękką shopperkę. Ważne, żeby wybrany model był sam w sobie stosunkowo lekki i nie zwiększał znacząco wagi całego bagażu. Najlepiej również nie wypełniać go po brzegi. Zazwyczaj dla linii lotniczych, które dopuszczają wzięcie ze sobą na pokład torebki jako dodatkowego przedmiotu osobistego, wyznacznikiem jest to, czy zmieści się ona pod fotelem przed nami.

Torebki, które idealnie sprawdzą się podczas podróży samolotem znajdziesz na stronie internetowej naszego sklepu. Oferujemy zarówno modne shopperki z miękkiej skóry, jak i nieduże listonoszki oraz niewielkie saszetki – wszystkie wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej. W asortymencie znajdziesz również lekkie i poręczne torby na laptopa, które bez problemu zmieszczą się w Twoim bagażu podręcznym.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
insta

@stylowagalanteria