Szanowni Klienci, na czas pandemii dla waszego bezpieczeństwa polecamy korzystanie z paczkomatów- WYSYŁKA GRATIS do każdego przedpłaconego zamówienia powyżej 100 zł.

Jak wyczyścić zamszową torebkę?

person Posted By: Klaudia Robak list In: Pielęgnacja skórzanych wyrobów On: comment Comment: 0 favorite Hit: 49

Zamsz to bardzo modny i ponadczasowy materiał, z którego wykonuje się ubrania, buty i dodatki. W modzie jest on cenionym i kosztownym elementem garderoby. Często mylimy go z jego sztucznymi naśladowcami, ale każdy, kto choć raz miał przedmiot z prawdziwej skóry od razu rozpozna diametralną między nimi różnicę. Co jednak jeśli przydarzy Ci się wypadek i Twój ukochany przedmiot pokryje brzydka plama?

Dlaczego czyszczenie zamszu to taki duży kłopot?

Zanim przejdziemy do sedna, zacznijmy od najważniejszej sprawy. Jeżeli masz do czynienia z zamszem to nigdy nie używaj wody. Zamsz to bardzo drogi, luksusowy materiał i lepiej jest już go oddać do pralni chemicznej niż zniszczyć. Aby Twoja torebka zamszowa była w pełni bezpieczna należy ją regularnie poddawać czynnościom konserwacyjnym. Najważniejszą wskazówką dotyczącą podstawowej konserwacji jest to, aby jej nigdy pod żadnym pozorem nie zamoczyć. Dbaj też o torbę i aby zapobiec problemom na przyszłość, impregnuj ją przynajmniej raz do roku specjalnymi do tego preparatami. Zabezpieczają one skórę przed wilgocią i chronią tym samym akcesorium przed jego zamoknięciem.

Jak czyścić zamszową torebkę?

Najlepszym sposobem na usunięcie kurzu i brudu z zamszu jest jego szczotkowanie. Możesz wyszczotkować od razu całą swoją torbę lub skoncentrować się na jednym punktowym zabrudzeniu. Na rynku dostępne są specjalne szczoteczki do zamszu, mogą Ci one znacząco ułatwić cały ten proces. Upewnij się, że szczotkujesz włosie cały czas w tym samym kierunku, aby przypadkiem nie zmieniło to tekstury Twojej torby. Zamsz jest bardzo delikatny, zawsze podczas czesania miej to na uwadze, aby nie wyrządzić przy tym torbie więcej szkody niż korzyści. Do usunięcia zabrudzenia można również użyć delikatnych ruchów do przodu i do tyłu.

Jak wyczyścić jasną, zamszową torebkę?

Bardzo poręcznym i prostym sposobem na usunięcie brudu z jasnej, zamszowej torebki jest użycie do tego zwyczajnej gumki do ołówka. Upewnij się, że gumka nie była nigdy używana. Różnica polega na tym, że czysta pochłania brud z zamszu i przenosi go na gumkę, natomiast jeśli ma na sobie jakikolwiek brud lub kurz, istnieje ryzyko przeniesienia go na zamsz, szczególnie jasny.

Używanie środka czyszczącego

Podobnie jak do większości skór, tak i do zamszu dostępne są również środki czyszczące, co znacznie ułatwia ten proces. Środek czyszczący jest wykonany z rozpuszczalnika, który nie jest wodą i nie uszkadza zamszu. W takim przypadku należy uważać, aby użyć specjalnego środka czyszczącego do zamszu, a nie zwykłego środka do czyszczenia skóry, ponieważ to z pewnością jeszcze bardziej uszkodzi twoją torbę. Podczas czyszczenia zamszu można bezpiecznie stosować ocet lub alkohol. Musisz jednak bardzo uważać, aby nie użyć go zbyt dużo. Preferowaną metodą jest nałożenie niewielkiej ilości na suchą szmatkę, a następnie użycie ściereczki do usunięcia brudu z torby.

Wskazówki dotyczące czyszczenia

Kiedy rozlejesz coś na zamszową torbę, pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić jest usunięcie plamy. Pamiętaj - nie trzyj! Zapewnij wchłonięcie nadmiaru wilgoci i zminimalizowanie uszkodzenia akcesorium. Użyj skrobi kukurydzianej, talku lub innego bardzo chłonnego materiału, aby całkowicie wysuszyć plamę i pozostaw ją na noc. Jest to taki rodzaj przygotowania, który przyniesie Ci korzyści na dłuższą metę. Następnie możesz usunąć proszek oraz resztę plamy za pomocą gumki, octu lub alkoholu. Utrzymanie plamy jak najbardziej suchej jest kluczem do wyczyszczenia zamszowej torebki. Zawsze pamiętaj, że jeśli Twój instynkt podpowiada Ci, iż plama jest zbyt duża, by zmyć ją samodzielnie, posłuchaj go i poradź się eksperta albo od razu zanieś torebkę do pralni chemicznej.

 

 

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
insta

@stylowagalanteria