Szanowni Klienci, na czas pandemii dla waszego bezpieczeństwa polecamy korzystanie z paczkomatów- WYSYŁKA GRATIS do każdego przedpłaconego zamówienia powyżej 100 zł.

Czym jest galanteria skórzana? Jak o nią prawidłowo dbać?

person Posted By: Karolina list In: Pielęgnacja skórzanych wyrobów On: comment Comment: 0 favorite Hit: 503

Galanteria skórzana to wysokiej jakości wyroby, które dopełniają nasze stylizacje i służą do przechowywania różnego typu artykułów. Każdy ma w szafie przynajmniej jeden produkt, który zalicza się do tej kategorii, a za najcenniejsze uznaje się warianty wykonane ze skóry naturalnej. Ich niewątpliwą zaletą jest trwałość i elegancki wygląd, o który należy jednak właściwie zadbać. 

Co zaliczamy do galanterii skórzanej?

Można powiedzieć, że chodzi tu o wszelkiego rodzaju torby, torebki i akcesoria do przechowywania, takie jak etui na klucze czy kosmetyczki. Panie korzystają przede wszystkim z galanterii takiej jak torebka, portfel czy portmonetka. Panowie sięgają głównie po torby, teczki i aktówki. Natomiast dzieci i młodzież po plecaki, torby na ramię lub tornistry. Do tego typu produktów zaliczymy także duże torby podróżne, kuferki, etui na karty, walizki czy różnego typu futerały. 

Jak dbać o takie wyroby?

Galanteria skórzana jest bardzo wytrzymała, jednak aby prezentowała się nieskazitelnie przez długi czas, należy zabezpieczyć ją odpowiednio dobranym do typu skóry impregnatem jeszcze zanim zaczniemy jej używać. Poza tym, skórzane torby i akcesoria warto regularnie natłuszczać, ponieważ wspiera to elastyczność i trwałość ich powłoki. Można stosować w tym celu zwykłą oliwę, glicerynę lub olej lniany, a także dedykowane preparaty. Dowolnie wybrany środek natłuszczający aplikujemy na całą powierzchnię i wcieramy, a nadmiar usuwamy.

Pielęgnacja dobrana do rodzaju skóry

Nie każdy rodzaj galanterii pielęgnuje się w ten sam sposób. Ponieważ skóra lakierowana nie posiada otwartych porów, nie musimy zabezpieczać jej przed działaniem wody, a jedynie oczyszczać z kurzu przy pomocy wilgotnej ściereczki. Z kolei nubuk czy zamsz wymagają stosowania specjalnych lakierów oraz częstego szczotkowania. Skórę gładką należy chronić przed blaknięciem i nadmiernym wysuszeniem, a jej pielęgnację przeprowadzać przy użyciu dedykowanego mleczka, wazeliny lub oleju rzepakowego.

Jak suszyć galanterię skórzaną?

Woda, a właściwie proces suszenia, jest największym wrogiem trwałości i estetycznego wyglądu wyrobów ze skóry. Trudno jednak uniknąć zamoczenia torby czy torebki podczas sezonu jesienno-zimowego. Warto wiedzieć zatem, jak poprawnie osuszyć przemoczoną galanterię, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia. Najważniejsze jest szybkie, a jednocześnie ostrożne działanie. Skórzanych wyrobów nigdy nie suszymy w wysokiej temperaturze, ponieważ mogą przez to popękać i stracić formę. Proces suszenia musi odbywać się stopniowo, a kiedy galanteria całkowicie wyschnie, należy ponownie zaimpregnować ją i natłuścić. 

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password
insta

@stylowagalanteria